Biyografi

Feridun Emre Dursun

film müziği bestecisi

Biyografi

Müzikle ilkokul yıllarında tanıştı. Bağlama, gitar, ud, ukulele gibi telli çalgıların yanında perküsyon çalgıları, mızıka, piyano gibi enstrümanlarla da ilgilendi. Lisans eğitimini İTÜ’de elektrik elektronik alanında aldıktan sonra SAE İstanbul enstitüsünde ses mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi’nde pazarlama yüksek lisansı yaptı. SAE’de film müziğinin gelişimini geçmişten günümüze teknik ve duyusal olarak inceleyen araştırmalarda bulundu.

Tiyatro, uzun metraj film, kısa metraj film, belgesel, reklam filmleri, çocuk şarkıları gibi projelerde müzik ve ses tasarımı alanlarında çalıştı. İstanbul Film Müzikleri Orkestrası, Mutlak Sessizlik gibi orkestralarda tonmeisterlik yaptı. Metraj, Mabel Matiz ve Thunderbird gruplarında gitarist olarak yer aldı.

clash of clans free cheats here clans of clash cheat cheats clash of clans gems

2014 yılında Filmime Müzik isminde kısa filmcilerin, filmleri için kaliteli müzikler bulabileceği ve film müziği endüstrisiyle ilgili bilgilenebilecekleri bir platform kurdu. 2016’da Denize filminin müzikleriyle uluslararası Largo film festivalinde en iyi müzik ödülünü aldı. Dijital müzik dağıtıcısı Orchard’da ve Uzelli plak şirketinde çalıştı. Uzelli’nin 40 yıla yayılan repertuarını 7,5 ve 15 inçlik bantlardan dijital ortama aktardı. Hollywood’da 200’den fazla filmin müzik ekibinde yer almış ve UCLA’de eğitmen olan Norman Ludwin’in Film Müziği Orkestrasyonunda Yenilikçi Yaklaşımlar kitabını Türkçe’ye çevirdi. Kendi stüdyosunda görsele müzik yapma üzerine ve İstanbul Film Müzikleri Orkestrası’nda besteci olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.